INTERESUJESZ SIĘ STATYSTYKĄ? Świetnie! W takim razie Olimpiada Statystyczna jest dla Ciebie!
Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne zapraszają młodzież szkół ponadgimnazjalnych do udziału w VI edycji Olimpiady Statystycznej, która odbędzie się w roku szkolnym 2021/2022.

W dniu 15.10.2021 roku uczniowie klasy 3ag  III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Organizatorem wyjazdu był Pan Wiesław Buż, poseł na Sejm IX kadencji. Młodzież miała możliwość zwiedzenia Parlamentu RP oraz warszawskiej Starówki. Serdecznie dziękujemy.

13 października młodzież III Liceum miała okazję zbliżyć się do artystycznego fenomenu Zdzisława Beksińskiego dzięki wspaniałej prezentacji i wykładowi poprowadzonemu przez p. Ewę Barycką z Fundacji Beksińskich. Zetknięcie młodych ludzi ze sztuką było pouczające i inspirowało do własnych poszukiwań twórczych.

9 października 2021 roku obok Zamku i Fontanny Multimedialnej odbył się Piknik Nauki EKSPLORACJE. Prawie sześćdziesiąt ekip edukatorów i popularyzatorów z regionu,  Polski i zagranicy przekonywało zwiedzających, że nauka nie musi być nudna! Poranek był mroźny, ale potem wyszło piękne słońce, więc piknikowe stoiska były tłumnie oblegane przez zwiedzających! W namiocie ExploResu (jednego z głównych organizatorów Pikniku) pomagali jako wolontariusze uczniowie klasy III cs pod opieką nauczycielki matematyki pani Renaty Jurasińskiej.

11.10.2021r. reprezentacja dziewcząt III LO w składzie Kinga Kozik, Joanna Pater, Nikola Pikula, Aneta Przeszło, Gabriela Sikora, Patrycja Wiśniowska i Anna Sikora zdobyła II miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych na Mistrzostwach Rzeszowa. Lepsza okazała się tylko  Szkoła Sportowa. Gratulujemy zawodnikom i opiekunowi p. M.Wiech

11 października (poniedziałek) klasy 1c, 1g, 2c uczestniczyły w Artystycznym Programie Profilaktyki Uzależnień "Antymina". Autorem programu jest Mirosław Kolczyk "Kolah" . Spotkanie podzielone było na cześć merytoryczną i cześć artystyczną.

ZAPROSZENIE
XXIX EDYCJA RDKS
2021

 Serdecznie zapraszamy do udziału w XXIX edycji Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej organizowanych przez III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie. Ze względu na sytuację epidemiczną proponujemy konkursy literacki i fotograficzny. Regulaminy konkursów znajdują się w informatorze. 

W dniu 7 października 2021 r. 40 - osobowa ekipa naszej szkoły w ramach Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego uczestniczyła w jednodniowym rajdzie na Połoninę Wetlińską. Turystycznej wędrówce czerwonym szlakiem przez Połoninę Wetlińską towarzyszyła piękna słoneczna pogoda, przysłowiowa polska złota jesień.

24 września 2021 roku III Liceum Ogólnokształcące w Rzeszowie uroczyście obchodziło 200. rocznicę urodzin Cypriana Kamila Norwida – Patrona Szkoły. Rozstrzygnięto dwa szkolne konkursy: konkurs fotograficzny, do którego motto stanowiły słowa Norwida zaczerpnięte z wiersza „Marionetki” oraz konkurs recytatorski pn. „Cyprian Norwid – poeta znany i nieznany”.

Szkolne Koło Caritas zorganizowało tydzień "Laudato si". Przedstawiamy plakaty propagujące oszczędzanie wody.

Back to top