Jakub Pańczak z klasy 3f zakwalifikował się do II etapu XVI Ogólnopolskiej Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z zakresu geografii z elementami geologii, Piotr Józefczyk i Michał Mizia z klasy 4bs zakwalifikowali się do II etapu z matematyki a Kamila Młynarczyk z klasy 2b zakwalifikowała się do II etapu z fizyki. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie, który już w styczniu!

Z przyjemnością informujemy, że do zawodów okręgowych XLIX Olimpiady Geograficznej zostało zakwalifikowanych troje uczniów naszego liceum: Jakub Pańczak z klasy 3f,  Gabriela Ostrowska z klasy 4gs oraz Kacper Burzyński z klasy 3g.

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia
składam serdeczne życzenia zdrowia,
pogody ducha i wszelkiego dobra.
Niech Nowy 2023 Rok będzie czasem
radości, spełnienia marzeń i realizacji planów

Marek Plizga
Dyrektor III LO 
w Rzeszowie

W konkursie na Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową w języku niemieckim wyłoniono zwycięzców:
I miejsce Gabriela Gagat 4c
II miejsce Jakub Pańczak 3f
III miejsce Julia Bieniek 3g

Mamy zaszczyt poinformować, iż uczeń klasy 4b Piotr Lęcznar za wysokie wyniki w nauce otrzymał stypendium Prezesa Rady Ministrów. W dniu 14.12.2022r. podczas uroczystej Gali z ręki Podkarpackiego Kuratora Oświaty – Pani Małgorzaty Rauch oraz Wicewojewody Podkarpackiego – Pana Radosława Wiatra odebrał dyplom. Życzymy Piotrowi dalszych sukcesów na ścieżce edukacyjnej kariery.

 Jakub Wróbel z klasy 1a będzie reprezentował naszą szkołę w zawodach centralnych Olimpiady Wiedzy o Mediach w marcu przyszłego roku.

8 grudnia 2022r. uczniowie klas: 3A, 3B(chłopcy), 3C, 3D, 3E, 3F uczestniczyli w warsztatach „Profilaktyka najlepszym lekarstwem” prowadzonych przez przedstawiciela Fundacji Edukacji Zdrowotnej STIM panią Weronikę Dryję. Dziękujemy za poświęcony czas.

Wesołych Świąt życzą matematyczki i matematyk III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie.

III LO włączyło się w przedświąteczną akcję "Polakom na Ukrainie". 12.12.2022r. klasa 3a złożyła w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia dla rodaków na Ukrainie. Trafią one przed świętami do Polaków z Mościsk, Sambora, Łanowic, Myslatyc oraz innych miejscowości. Akcja pod patronatem Szkolnego Koła Wolontariatu.

Szanowni Państwo
Rodzice/ opiekunowie uczniów III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie
Zapraszam Państwa na indywidualne konsultacje z nauczycielami w dniu 8 grudnia 2022 r. (czwartek) w godz. od 17:30 do 18:30.

Z poważaniem
Marek Plizga
Dyrektor
III LO w Rzeszowie