Od dnia 27.01.2020 r. (poniedziałek) obowiązuje nowy plan lekcji.

UWAGA! Zaktualizowana wersja zawiera informację "wygenerowano 24.01.2020". Jeżeli Twoja przeglądarka wciąż wyświetla wersję z informacją o innej dacie, musisz odświeżyć stronę (klawisz F5) lub wyczyścić pamięć podręczną przeglądarki.  Zobacz plan --> tutaj.

Szanowni Rodzice!
W czwartek 9 stycznia 2020 roku  o godz. 17:00 odbędą się spotkania półroczne dla rodziców uczniów wszystkich klas. O godz.17:45 w sali 202 odbędzie się spotkanie „Trójek Klasowych” klas I po gimnazjum z dyrektorem szkoły.
Zapraszamy

Miło nam poinformować, że do zawodów okręgowych XLVI Olimpiady Geograficznej zostały zakwalifikowane uczennice naszego Liceum: Karolina Rzeźniczuk kl.3f i Gabriela Siekaniec kl.3g. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na kolejnym etapie Olimpiady.

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie o tematyce zimowej pn. "Literacka Zimówka”. Organizatorem konkursu jest Powiatowy Młodzieżowy Dom Kultury w Będzinie. Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie autorskiego, nigdzie wcześniej niepublikowanego wiersza o tematyce zimowej na adres organizatora:

Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w XIV Ogólnopolskim Przeglądzie Twórczości Poetyckiej im. Jacka Kaczmarskiego pn. “Rytmy nieskończoności”. Konkurs organizuje L Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi im. Ruy Barbosy w Warszawie.

W szkolnym konkursie szopek Bożonarodzeniowych nagrody zdobyli: Mateusz Chrzan 2b, Michał Buczko 2b, Artur Gruba 2b, Dominika Ryś 1fs; Zuzanna Cupryś 1eg. Gratulujemy!

Uczennica klasy 1dg Kinga Tadla zdobyła 3 miejsce w finale 29 Podkarpackiego Konkursu Poezji Religijnej. Gratulujemy.

12 października 2019r. uczennica klasy I eg  Kornelia Paczosa, wraz ze swoim partnerem tanecznym, wzięła udział w Mistrzostwach Polski w Show, zorganizowanych przez Polskie Towarzystwo Taneczne. Miło nam poinformować, że udało im się stanąć na najwyższym stopniu podium i uzyskać tytuł Mistrza Polski. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Terminy związane z zakończeniem  I półrocza roku szkolnego 2019/2020
23-31 grudnia 2019 r. - zimowa przerwa świąteczna
02, 03 stycznia 2020 r. - dodatkowe dni wolne od zajęć dydaktycznych
09 stycznia 2020 r. godz. 17:00 - wywiadówka dla rodziców uczniów wszystkich klas
10 stycznia 2020 r. - zakończenie zajęć  I półrocza
13 – 26 stycznia 2020 r. - ferie zimowe
27 stycznia 2020 r. - początek zajęć lekcyjnych II półrocza

Marek Plizga
Dyrektor  III LO

10 grudnia 2019 r. odbyło się w Warszawie spotkanie Prezydenta RP z laureatami konkursu „Mistrzowie i patrioci”.  Jednym z nich jest uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie Weronika Kus (3d), która pozuje do zdjęcia w towarzystwie Prezydenta Andrzeja Dudy i Minister Sportu Danuty Dmowskiej-Andrzejuk oraz p.Grety Konefał nauczycielki III LO w Rzeszowie.  Konkurs upamiętniał 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej i podkreślał zasługi wybitnych Polaków, sportowców, którzy poza zawodowymi sukcesami wykazali się heroizmem w walce o wolność Ojczyzny.

Back to top