Co to znaczy być oryginalnym? – dawniej i dziś.
Wyraź swoją opinię, szukając inspiracji w życiu i twórczości Cypriana Kamila Norwida. Forma dowolna, prace należy składać do 20 X 2017r. u nauczycieli języka polskiego.
„Cyprianka” - ciastko godne mistrza!
Konkurs na  oryginalny wypiek i niepowtarzalny smak.
Rozstrzygnięcie konkursów 25 X 2017r.

Wewnątrzszkolny kalendarz 
roku szkolnego 2017 /2018

III Liceum Ogólnokształcące 
im. Cypriana Kamila Norwida
w Rzeszowie

W dniu 26.09. 2017r. odbył się Europejski Dzień Języków. Oto wyniki konkursów które odbyły się w tym dniu:

W sobotę 7 października uczniowie naszej szkoły brali udział w rozgrywkach w piłkę siatkową. Chłopcy i dziewczęta z klas: 1D, 1F, 2B oraz 2C rozegrali łącznie 6 towarzyskich meczów. Turniej przebiegał w miłej atmosferze, z udziałem kibiców. W najlepszych humorach opuścili szkołę zawodnicy z 2B, którzy wygrali wszystkie mecze. Gratulujemy! Pozostali zapowiedzieli rewanż. 

Od kilku lat w naszej szkole w ramach lekcji wychowania fizycznego organizowane są  spotkania z dietetykiem, których celem jest m.in. poprawa sposobu żywienia młodzieży szkolnej poprzez edukowanie młodzieży w kierunku racjonalnego modelu żywienia oraz działań w zakresie promocji zdrowia, wyrobienie prawidłowych nawyków żywieniowych. 

Wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły zapraszamy do udziału w rozgrywkach międzyklasowych w piłkę siatkową. Wystarczy zebrać 6 osób (składy mieszane - dziewczęta i chłopcy), wygodny strój sportowy, garść umiejętności siatkarskich i dużo dobrego humoru ;)

Samorząd Uczniowski  III LO i Biblioteka szkolna zachęcają do wzięcia udziału w akcji „Podziel się książkami!”. Zasady są proste - przynosimy do szkoły jedną lub więcej książek, którymi chcesz się wymienić z innymi czytelnikami. Warunkiem jest, aby przynoszone książki były w dobrym stanie. Zostaw książkę na specjalnym regale na I piętrze obok sali 215 dla innych czytelników! Startujemy 29 września 2017r.  w światowym dniu kawy i głośnego czytania

26.09.2017 obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Z tej okazji odbyły się następujące konkursy:
- konkurs na najlepsze przebranie w kolorach flag krajów europejskich
- konkurs na najciekawsze wiersze w różnych językach
- konkurs pt. „Odgadnij  kim jest mój ulubiony bohater literacki lub filmowy” - w zabawie tej mogli brać udział wszyscy uczniowie dopasowując opisy bohaterów napisane w różnych językach do ich wizerunków.

Serdecznie zapraszamy do udziału
XXV edycji RDKS 

organizowanych 
w III Liceum Ogólnokształcącym
w Rzeszowie 

w dniach 6-8 grudnia 2017 r.
Koncert finałowy odbędzie się 
19 grudnia 2017 r.
w WDK w Rzeszowie

Szkolny sekretarz Olimpiady mgr Wiesław Pyzia zaprasza do uczestnictwa w XLII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Artystycznej z Historii Sztuki i Historii Muzyki w roku szkolnym 2017/2018.

Back to top