7 czerwca 2019 r. o godz.10.00 zamierzamy pobić rekord czytania w jednym momencie. W ubiegłym roku aż 406 825 osób z całej Polski czytało książki. Akcja ta ma na celu promocję czytelnictwa. Weźmie w niej udział już po raz trzeci III LO.

23 maja 2019r. na stadionie CWKS „Resovia” w Rzeszowie odbył się Finał Wojewódzki Szkolnej Ligi Lekkoatletycznej. W zawodach brały udział szkoły, które po I turze zajęły miejsca od 1-20 w każdej kategorii.

Pozostało jeszcze kilka wolnych miejsc na wycieczkę do Paryża. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się do prof. Wandy Lignowskiej lub prof. Ryszarda Chrząstka. Zobacz program wycieczki --> tutaj.

Katarzyna Mazur z kl. 1a otrzymała dyplom za wykonanie pracy w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Tęcza Foto”. Anna Bernat z kl. 1a zdobyła wyróżnienie. Wiesław Pyzia nauczyciel III LO w Rzeszowie otrzymał dyplom za zorganizowanie i wkład pracy w konkursie fotograficznym.

I LO w Rzeszowie oraz Partner mikroprojektu: Gimnazjum DH w Svidniku na Słowacji zapraszają uczniów na Konkurs Fotograficzny „Zioła w obiektywie”. Tematem konkursu są zioła, które możemy spotkać w naszym otoczeniu.

Wywiadówka dla rodziców  uczniów klas gimnazjalnych oraz   uczniów  klas  I i II  Liceum zostaje  przeniesiona z  dnia 16 maja 2019r. na dzień 30 maja 2019 r., godz. 17:00

Marek Plizga
Dyrektor
III Liceum Ogólnokształcącego
im. Cypriana Kamila Norwida
w Rzeszowie

Patrycja Ruszel z kl. 2f III Liceum Ogólnokształcącego im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie uzyskała tytuł finalisty w eliminacjach centralnych XLIII Olimpiady Artystycznej w sekcji historii muzyki, przeprowadzonych w Instytucie Sztuki Państwowej Akademii Nauk w Warszawie, w dniach 15-17.04.2019r. Nauczycielem przygotowującym finalistkę był Wiesław Pyzia.

29 kwietnia 2019r. odbyły się Mistrzostwa Rzeszowa w piłce nożnej dziewcząt. Reprezentacja z naszej szkoły pod opieką p. Bożeny Bartman zajęła III miejsce i zdobyła brązowy medal. Wszystkie mecze odbyły się na orliku - ul. Skrajna 1.

Z radością informujemy, że uczennica klasy II d Weronika Kus została finalistką zawodów centralnych 50. Olimpiady Języka Rosyjskiego. Serdeczne gratulacje!
Opiekun merytoryczny mgr Wanda Lignowska-Bajda.

Zajęcia dydaktyczne w III Liceum Ogólnokształcącym im. Cypriana Kamila Norwida w Rzeszowie zostają  wznowione od poniedziałku tj. od 29 kwietnia 2019 r. Obowiązuje dotychczasowy plan lekcji. Zapraszam uczniów  na zajęcia lekcyjne.

Marek Plizga
Dyrektor
III Liceum Ogólnokształcącego
im. Cypriana Kamila Norwida
w Rzeszowie

 

Back to top