W dniach 8 i 14 grudnia 2017 roku uczniowie klasy 2g z rozszerzonym programem nauczania języka niemieckiego uczestniczyli w warsztatach językowych pt. „Cesarzowa Sissi-mit a rzeczywistość”. Zajęcia odbyły się w Bibliotece Austriackiej na Uniwersytecie Rzeszowskim w ramach obchodów 180 rocznicy urodzin cesarzowej Elżbiety. Opiekę nad młodzieżą sprawowali nauczyciele języka niemieckiego: Ewa Salamon i Wojciech Nowicki.

Laureaci XXV Rzeszowskich Dni Kultury Szkolnej 

Zapraszamy do zapoznania się z twórczością naszych uczniów --> Lapsus

Fabryka homines similes 
Budynek ten nie jest zachwycający. Grube mury, zatrzymujące światło dzienne, więżą ogromną przestrzeń, która, ma się wrażenie, wchłania całą nadzieje świata.  Cichy pomruk pracujących maszyn, zapach popiołu i kurzu oraz przeszywające uczucie zimna wyzwalają najgorsze uczucia, w tym strach, lęk i gorycz.

Agnieszka Mikołajewska kl. 1d
"Ludzie wiersze piszą"

Po co mi pisać,
Skoro wszystko było,
Już całe życie
Się wierszem okryło

6 i 7 grudnia 2017r. w Kamieniu odbyła się Rejonowa Licealiada w unihokeju dziewcząt i chłopców. W rywalizacji dziewcząt uczestniczyło 8 drużyn, chłopców 9 zespołów. Reprezentacja dziewcząt z naszej szkoły zajęła I miejsce, chłopców II miejsce zapewniając sobie tym samym awans do półfinałów wojewódzkich.

Back to top