INTERESUJESZ SIĘ STATYSTYKĄ? Świetnie! W takim razie Olimpiada Statystyczna jest dla Ciebie!
Główny Urząd Statystyczny oraz Polskie Towarzystwo Statystyczne zapraszają młodzież szkół ponadgimnazjalnych do udziału w VI edycji Olimpiady Statystycznej, która odbędzie się w roku szkolnym 2021/2022.

W dniu 15.10.2021 roku uczniowie klasy 3ag  III Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Organizatorem wyjazdu był Pan Wiesław Buż, poseł na Sejm IX kadencji. Młodzież miała możliwość zwiedzenia Parlamentu RP oraz warszawskiej Starówki. Serdecznie dziękujemy.

13 października młodzież III Liceum miała okazję zbliżyć się do artystycznego fenomenu Zdzisława Beksińskiego dzięki wspaniałej prezentacji i wykładowi poprowadzonemu przez p. Ewę Barycką z Fundacji Beksińskich. Zetknięcie młodych ludzi ze sztuką było pouczające i inspirowało do własnych poszukiwań twórczych.

9 października 2021 roku obok Zamku i Fontanny Multimedialnej odbył się Piknik Nauki EKSPLORACJE. Prawie sześćdziesiąt ekip edukatorów i popularyzatorów z regionu,  Polski i zagranicy przekonywało zwiedzających, że nauka nie musi być nudna! Poranek był mroźny, ale potem wyszło piękne słońce, więc piknikowe stoiska były tłumnie oblegane przez zwiedzających! W namiocie ExploResu (jednego z głównych organizatorów Pikniku) pomagali jako wolontariusze uczniowie klasy III cs pod opieką nauczycielki matematyki pani Renaty Jurasińskiej.

11.10.2021r. reprezentacja dziewcząt III LO w składzie Kinga Kozik, Joanna Pater, Nikola Pikula, Aneta Przeszło, Gabriela Sikora, Patrycja Wiśniowska i Anna Sikora zdobyła II miejsce w Sztafetowych Biegach Przełajowych na Mistrzostwach Rzeszowa. Lepsza okazała się tylko  Szkoła Sportowa. Gratulujemy zawodnikom i opiekunowi p. M.Wiech

Back to top