Do walki o zdobycie głównej nagrody w XXII konkursie wiedzy „Austria - kraj i mieszkańcy” stanęło 4 kwietnia 2019 r. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Opolu dwudziestu pięciu finalistów eliminacji szkolnych, które odbyły się w szkołach na terenie sześciu województw. Udział wzięło w nich 729 osób. Do finału zakwalifikowała się reprezentantka III LO w Rzeszowie Karolina Pietras-uczennica klasy 3g.

Finał XXII ogólnopolskiego konkursu „AUSTRIA - KRAJ I MIESZKAŃCY”Show Gallery
Uczestnicy odpowiadali na wylosowane pytania związane z historią, geografią i kulturą Austrii oraz aktualnymi wydarzeniami w tym kraju, rozpoznawali utwory muzyczne, postacie i obiekty na prezentowanych fotografiach, a także zaprezentowali krótką wypowiedź na wybrany przez siebie temat o Austrii.
Wypowiedzi oceniła komisja, w której zasiedli przedstawiciele różnych środowisk:
Violetta Łabędzka - kierownik Działu Udostępniania - która pełniła rolę przewodniczącej komisji,
dr Małgorzata Jokiel - Instytut Filologii Germańskiej Uniwersytetu Opolskiego,
Janusz Wróbel - wiceprezes Biura Podróży Almatur w Opolu, sponsor głównej nagrody,
dr Edward Wąsiewicz - Konsul Honorowy Republiki Austrii we Wrocławiu.
Karolina Pietras zajęła 2 miejsce. W nagrodę otrzymała tablet ufundowany przez Konsula Honorowego Austrii we Wrocławiu.
Konkurs Austria - kraj i mieszkańcy organizowany jest przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczna w Opolu - Bibliotekę Austriacką od 1998 r. Tegoroczna impreza odbyła się w ramach 19. Wiosny Austriackiej organizowanej pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Opolskiego i Konsula Honorowego Austrii we Wrocławiu.
Wywiad z Karoliną --> tutaj.

Back to top