15 marca 2019r. reprezentacja III Liceum Ogólnokształcącego wzięła udział w Turnieju Eliminacyjnym projektu DEBBATY organizowanych  przez Samorząd Studentów Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie oraz fundację Forum Rozwoju Młodych. Rzeszów dołączył do miast, w których uczniowie szkół średnich zmierzyli się na argumenty w tej specyficznej formie dyskusji.


Debata oksfordzka jest bardzo sformalizowanym rodzajem dyskusji, w której dwie drużyny toczą uporządkowany spór wokół prawdziwości postawionej w debacie tezy, wobec której zajmują ustalone wcześniej w wyniku losowania stanowisko.
Miejscem Turnieju było II LO w Rzeszowie a naszymi przeciwnikami w I rundzie byli właśnie uczniowie z tego Liceum. Teza, której naszej drużynie przypadło bronić brzmiała „Monitoring w szkole szkodzi”. 
III LO reprezentowali: Patrycja Półtorak 2f, Kinga Siewierska 2f, Urszula Kucińska 3a oraz Patryk Mikus 2d.  Opiekunami drużyny byli p. Katarzyna Delikat i p. Andrzej Król. Serdecznie gratulujemy naszej Drużynie, która z wielką dojrzałością i kulturą dyskusji oraz merytoryczną argumentacją broniła swego stanowiska. To była bardzo cenna lekcja również dla klasy 2f, która jako publiczność wspierała swoją drużynę.
Gościem debaty była absolwentka III LO p. Iwona Nieroda. Wielokrotna mistrzyni świata w Kick-boxingu podzieliła się z młodzieżą wskazówkami na temat motywacji i zdobywania celów. 

Back to top