Uczennice naszej szkoły z klasy 3c gimnazjum wraz z opiekunem p. Patrycją Pikuzińska  postanowiły w ciekawy sposób przekazać chemiczną wiedzę przedszkolakom. 

Dziecko chce być dobre. Jeśli nie umie – naucz. Jeśli nie wie – wytłumacz. Jeśli nie może – pomóż.
Janusz Korczak 

Z CHEMICZNĄ MISJĄ W PRZEDSZKOLU! ODKRYWAMY TAJNIKI KOLOROWEJ CHEMII! Show Gallery

Odnosząc się do słów Janusza Korczaka uczennice naszej szkoły z klasy 3c gimnazjum w składzie: Zuzanna Jamrozik, Aleksandra Jamróz, Izabela Jamróz, Weronika Starzak, Dorota Wróbel wraz z opiekunem p. Patrycją Pikuzińska  postanowiły przekazać chemiczną wiedzę młodszym od siebie. 

Z misja udałyśmy się do Publicznego Przedszkola nr 2 w Rzeszowie, które również mieści się w budynku naszej szkoły, a tam czekała na nas gromadka dzieci z grupy III, która przywitała nas z wielkim entuzjazmem  Przed przystąpieniem do zajęć przedszkolaki dowiedziały się jak należy wykonywać doświadczenia, aby były dla nas i innych bezpieczne…i zabrały się do pracy. Malowały piękne obrazy na mleku wykorzystując barwniki spożywcze, dmuchały balony używając sody i octu, a także same wyczarowały prawdziwą tęczę z kolorowych draży. Na koniec zajęć poznały sposób na stworzenie własnego, kolorowego wulkanu… i to w dodatku metodą domową  

Pamiętajmy od dzieci można się naprawdę wiele nauczyć. Trzeba tylko chcieć popatrzeć na nie jak na mądrego człowieka. Póki jednak na świecie są dzieci, mamy szansę tę mądrość na nowo odkryć!

Back to top