23 kwietnia tego roku grupa młodzieży uczącej się języka hiszpańskiego  w naszym liceum wzięła udział w obchodach „Dnia hiszpańskiego” zorganizowanych w Instytucie Filologii Romańskiej KUL, przy udziale Katedry Świata Hiszpańskiego, Polityki i Relacji Międzynarodowych KUL i Koła Hiszpańsko – Polskiego  działającego przy KUL. 

Dzień Hiszpański na KULShow Gallery

Nasi uczniowie mieli okazję zapoznania się z ciekawymi i aktualnymi aspektami kultury hiszpańskiej przedstawionymi przez tamtejszych wykładowców, obejrzenia inscenizacji krótkiej sztuki Miguela de Cervantes przygotowanej przez studentów działających we wspomnianym Kole i wzięcia udziału w quizie poświęconym życiu i twórczości Miguela de Cervantes.

 Przysłowiową „wisienką na torcie” okazał się koncert flamenco wykonany przez pana Andrzeja Lewockiego z zespołem. Zespół oprócz wspaniałego występu muzycznego podzielił się z publicznością swoją wiedzą i błyskotliwymi ciekawostkami na temat wykonywanej muzyki. 

Po zakończeniu obchodów Dnia Hiszpańskiego nasi gościnni gospodarze umożliwili nam zwiedzenie campusu uniwersyteckiego  w asyście przewodnika, który przybliżył młodzieży historię powstania i działalności KUL oraz muzeum uniwersytetu, gdzie uczniowie mogli obejrzeć starannie dobraną kolekcję dzieł słynnych polskich malarzy i rzeźbiarzy takich jak Wojciech Kossak Julian Fałat czy Xawery Dunikowski. 

Po południu grupa zwiedziła reprezentacyjne centrum miasta i urokliwą  lubelską starówkę. 

Wyjazd bardzo się udał, a z uwagi na to, że otrzymaliśmy od organizatorów zaproszenie na kolejną edycję Dnia Hiszpańskiego, wybieramy się na lubelski KUL ponownie za rok.

Organizatorem wyjazdu była p. Magdalena Martinez-Węgrzyn – nauczyciel języka hiszpańskiego w III LO.

Back to top